Czyszczenie i regeneracja DPF Konin

Niedrożność filtrów cząstek stałych to problem, który dotyka wielu właścicieli aut osobowych, ciężarowych, a także maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych. Aby cały układ spalania dobrze działał, koniecznie jest czyszczenie i regeneracja DPF. Konin to jedno z miast w Wielkopolsce, w którym świadczymy tego typu usługi.

Duża ilość spalin? Czas zaprowadzić auto do serwisu! 

Dlaczego czasem trudno jest utrzymać drożny filtr, w konsekwencji czego trzeba poddawać go raz na jakiś czas czyszczeniu i regeneracji? Problem ten dotyczy przede wszystkim samochodów, które poruszają się głównie po mieście, czyli na krótkich trasach. W takich przypadkach silnik nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej temperatury, by spalić osadzone na filtrze zanieczyszczenia i dochodzi do jego zapchania. Konsekwencje takiego stanu mogą być poważne. Nierzadko dochodzi wtedy do utraty sprawności jednostki napędowej, innymi słowy moc spada, a silnik nie pracuje tak wydajnie, jak wcześniej. Innym problemem wynikających z zapchanego filtra DPF może być uszkodzenie turbosprężarki na skutek utrudnionego przepływu spalin i kumulacji gazów wydechowych w przewodach. Nie trzeba chyba wspominać tu o zanieczyszczeniu środowiska.

Regeneracja i czyszczenie DPF – Konin i okolice

Kontrolka filtra DPF się zaświeciła? Silnik zużywa podejrzanie dużą ilość paliwa i oleju? Jeśli mieszkasz w Koninie, zapraszamy do naszego serwisu. Świadczymy usługi czyszczenia i regeneracji filtrów cząstek stałych. Wykorzystujemy w tym celu metodę hydrodynamiczną. Oznacza to, że pokryty osadami filtr cząstek stałych poddajemy działaniu wysokiego ciśnienia wody, które usuwa wszelkie zanieczyszczenia z jego powierzchni. Jest to proces nieinwazyjny, niewymagający wycinania czy przecinania żadnej części. Pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty (usuwamy do 99% zanieczyszczeń z sadzy, popiołu, oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego). Po każdym czyszczeniu sprawdzamy przeciwciśnienie i przepływ, dzięki czemu klient na własne oczy może się przekonać, że regeneracja DPF przebiegła pomyślnie.

Warto pamiętać, że filtr cząstek stałych poddany regeneracji praktycznie powraca do swojej fabrycznej wydajności — oczywiście jeśli nie mamy do czynienia z pęknięciami, odkształceniami oraz innego typu naruszeniem struktury komponentu. Kompleksowe czyszczenie DPF to zatem doskonała alternatywa dla zakupu zupełnie nowego modelu — ten może wiązać się z wydatkiem od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu. Jeśli pragniesz zmniejszyć koszty bez żadnych kompromisów w kwestii jakości, zapraszamy do naszego serwisu!

Usuwanie dpf - Konin

Regeneracja filtrów DPF — Konin Podstawowym zadaniem filtra DPF jest ograniczenie ilości toksycznych substancji — przede wszystkim tlenku siarki i azotu, a także trujących metali ciężkich — które uwalniane są do atmosfery wraz ze spalinami. Regularne czyszczenie i regeneracja DPF to zatem nie tylko istotny krok w stronę komfortu Twojego i Twoich bliskich, ale także poprawy kondycji środowiska. Filtry cząstek stałych zaczęły pojawiać się w samochodach z silnikami Diesla już w 2006 roku, a od 2011 są montowane przy każdym silniku wysokoprężnym, który opuszcza fabrykę producenta. Uszkodzony, zapchany lub — oczywiście — nieobecny filtr cząstek stałych w przypadku kontroli wiąże się z mandatem, gdyż w tym przypadku auto nie spełnia obowiązujących norm w zakresie spalin. Oferta czyszczenia i regeneracji filtra cząstek stałych w wykonaniu naszego serwisu kierowana jest również do mieszkańców Konina oraz okolicznych miejscowości — Posady, Brzeźna, Ślesina czy też Lichenia. Sam proces odnowy części poprzedzany jest kompleksową diagnostyką z użyciem zaawansowanych urządzeń, która pozwala określić faktyczny stan techniczny komponentu.

Czyszczenie DPF — Konin

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi czyszczenia i regeneracji DPF, naszych lokalizacji oraz pełnego zakresu oferty naszego serwisu — zapraszamy do sprawdzenia pozostałych sekcji naszej strony internetowej. Masz pytania? Skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy z chęcią udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji.

O Nas

logo-faded

Copyright 2022 All Right Reserved

Kontakt