Czyszczenie i regeneracja DPF Kutno

Z Twojego auta zaczęły wydobywać się duże ilości spalin? A może silnik nie chce odpalać? Być może źródłem kłopotów jest zatkany filtr cząstek stałych. Przywieź swój samochód osobowy, ciężarowy, maszynę budowlaną, rolniczą czy przemysłową do naszego serwisu – przeprowadzimy regenerację i czyszczenie DPF. Kutno to jedno z miast w województwie wielkopolskim, w którym przyszło nam już do tej pory świadczyć swoje usługi.

Do czego służy filtr DPF i dlaczego należy go regenerować?

Jest to urządzenie montowane w układzie wydechowym silnika wysokoprężnego, a także benzynowego, którego zadaniem jest czyszczenie spalin ze stałych cząstek sadzy i popiołu, jakie wytwarzają się na skutek spalania paliw. Obowiązek jego instalacji wymusza wprowadzona w 2006 roku przez Unię Europejską norma Euro 4. Określa ona dopuszczalną ilość spalin emitowanych przez samochody, zarówno osobowe jak i ciężarowe, a także inne pojazdy dwu- i trójkołowe. Filtr może ulec samoczynnemu wyczyszczeniu poprzez wypalanie, jednak by proces ten nastąpił, konieczne są wysokie obroty oraz temperatura sięgająca ok. 400°C. Takie warunki można osiągnąć tylko na dalekich trasach. A zatem DPF samochodów, które pokonują tylko krótkie dystanse, np. użytkowane są wyłącznie w ruchu miejskim, powinny być poddawane regularnej regeneracji w profesjonalnym serwisie. Jeśli zaniechasz właściwej konserwacji, możesz doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika i turbosprężarki.

Czyszczenie i regeneracja DPF - Kutno i okolice

Nasza firma od wielu lat zajmuje się regeneracją DPF/ FAP/SCR/KAT. Na wyposażeniu posiadamy specjalistyczną maszynę najnowszej technologii, która w szybkim czasie czyści nagromadzone na filtrze osady z sadzy, popiołu, oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego. Do usunięcia zabrudzeń wykorzystuje ona wodę pod wysokim ciśnieniem oraz impulsy powietrza. Taka metoda jest bezpieczna dla podzespołów, a przy tym niezwykle skuteczna, co potwierdzają wręczane klientowi wydruki przeciwciśnienia - dla porównania sczytujemy dane z urządzenia przed i po czyszczeniu.

Jak już wspominaliśmy, żywotność filtra cząstek stałych w dużej mierze uzależniona jest od sposobu, w jaki korzystasz z auta. Jeśli samochód z silnikiem Diesla służy Ci głównie podczas krótkich dojazdów do pracy, regularna regeneracja i czyszczenie DPF bez wątpienia jest dobrym pomysłem. Warto pamiętać, że filtr poddany zabiegowi odnawiania praktycznie odzyskuje swoją fabryczną wydajność. W momencie, gdy element nie wykazuje oznak mechanicznego uszkodzenia, jak pęknięcia, odkształcenia czy utrata szczelności, jest o zatem świetna alternatywa dla wymiana. Zakup nowego filtra to z reguły wydatek przekraczający 1000 złotych — zależnie od modelu auta. Wybierając usługi naszego serwisu możesz zatem realnie zaoszczędzić!

Regeneracja DPF — Kutno Dlaczego sprawny filtr cząstek stałych jest tak istotny? DPF jest montowany w silnikach Diesla od 2006 roku, a jego celem jest zatrzymywanie toksycznych związków siarki i azotu, jak również metali ciężkich. Mówiąc krótko — substancji trujących zarówno dla naszych organizmów, jak i środowiska. Z punktu widzenia użytkownika regularna regeneracja i czyszczenie filtra to zatem nie tylko sposób na uniknięcie mandatu, ale również poprawa komfortu i troska o planetę. Usługi czyszczenia i regeneracji filtra cząstek stałych świadczone przez nasz serwis dostępne są także dla mieszkańców Kutna oraz okolicznych miejscowości — zapraszamy między innymi klientów z Krośniewic, Strzelc czy Żychlina. Wysoka kultura pracy, brak ukrytych kosztów oraz szybka realizacja — to podstawy naszej działalności. Więcej informacji na temat naszych lokalizacji oraz charakteru usług znajdziesz w pozostałych sekcjach naszej strony internetowej.

Czyszczenie DPF — Kutno

Jeśli Twoje auto wykazuje niepokojące symptomy — jak podwyższone spalanie lub spadki mocy — możliwe, że pora dokonać regeneracji oraz kompleksowego czyszczenia filtra DPF. Skontaktuj się z nami w przypadki jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, a nasi pracownicy z chęcią udzielą Ci wszelkich dodatkowych informacji.

 

O Nas

logo-faded

Copyright 2022 All Right Reserved

Kontakt