Czyszczenie i regeneracja DPF Kutno

Z Twojego auta zaczęły wydobywać się duże ilości spalin? A może silnik nie chce odpalać? Być może źródłem kłopotów jest zatkany filtr cząstek stałych. Przywieź swój samochód osobowy, ciężarowy, maszynę budowlaną, rolniczą czy przemysłową do naszego serwisu – przeprowadzimy regenerację i czyszczenie DPF. Kutno to jedno z miast w województwie wielkopolskim, w którym przyszło nam już do tej pory świadczyć swoje usługi.

Do czego służy filtr DPF i dlaczego należy go regenerować?

Jest to urządzenie montowane w układzie wydechowym silnika wysokoprężnego, a także benzynowego, którego zadaniem jest czyszczenie spalin ze stałych cząstek sadzy i popiołu, jakie wytwarzają się na skutek spalania paliw. Obowiązek jego instalacji wymusza wprowadzona w 2006 roku przez Unię Europejską norma Euro 4. Określa ona dopuszczalną ilość spalin emitowanych przez samochody, zarówno osobowe jak i ciężarowe, a także inne pojazdy dwu- i trójkołowe. Filtr może ulec samoczynnemu wyczyszczeniu poprzez wypalanie, jednak by proces ten nastąpił, konieczne są wysokie obroty oraz temperatura sięgająca ok. 400°C. Takie warunki można osiągnąć tylko na dalekich trasach. A zatem DPF samochodów, które pokonują tylko krótkie dystanse, np. użytkowane są wyłącznie w ruchu miejskim, powinny być poddawane regularnej regeneracji w profesjonalnym serwisie. Jeśli zaniechasz właściwej konserwacji, możesz doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika i turbosprężarki.

Czyszczenie i regeneracja DPF - Kutno i okolice

Nasza firma od wielu lat zajmuje się regeneracją DPF/ FAP/SCR/KAT. Na wyposażeniu posiadamy specjalistyczną maszynę najnowszej technologii, która w szybkim czasie czyści nagromadzone na filtrze osady z sadzy, popiołu, oleju silnikowego oraz płynu chłodniczego. Do usunięcia zabrudzeń wykorzystuje ona wodę pod wysokim ciśnieniem oraz impulsy powietrza. Taka metoda jest bezpieczna dla podzespołów, a przy tym niezwykle skuteczna, co potwierdzają wręczane klientowi wydruki przeciwciśnienia - dla porównania sczytujemy dane z urządzenia przed i po czyszczeniu.

O Nas

logo-faded

Copyright 2019 All Right Reserved

Kontakt